Jaké telefonní číslo a e-mail uvádět ve smlouvách?

Bře 9, 2022Finanční plán

V posledním měsíci řeším už několikátý požadavek našich klientů na změnu telefonního čísla nebo změnu e-mailu u již uzavřených smluv. Důvod je jednoduchý – změna práce, nové telefonní číslo, nový e-mail a nemožnost se přihlásit do svého internetového bankovnictví, do intranetu své pojišťovny a dalších finančních institucí, kde jsou aktuálně ukládány roční výpisy z finančních produktů, které postupně nahrazují papírové výpisy.

Telefon i e-mail samozřejmě změnit lze, ale není to vždy hned! Pokud na Váš email, nebo telefonní číslo chodí přihlašovací hesla a původní email či telefon již nevlastníte, tak změnu lze provést zpravidla jen přes Váš úředně ověřený podpis, nebo musíte fyzicky navštívit pobočku dané instituce, kde Vás fyzicky ověří. 


Proto můj dnešní TIP ZNÍ →
Při uzavírání jakékoliv osobní smlouvy, nejen finančního charakteru, uvádějte svůj osobní e-mail a své osobní telefonní číslo, které máte vždy plně pod kontrolou!

Pracovní e-maily a pracovní telefonní čísla v osobních smlouvách neuvádějte!

Co je dále důležité:

Pokud jednou nastane chvíle, kdy budete chtít změnit svůj e-mail či telefonní číslo, tak doporučuji tuto změnu vždy nahlásit dané instituci dopředu, a to z telefonního čísla či e-mailu, který je aktuálně na dané smlouvě platný. S velkou pravděpodobností tak změnu provedete z pohodlí svého domova, aniž byste museli někam chodit.  


Jste pořád jen na pracovním emailu?

Pokud používáte i ke svým osobním záležitostem svůj pracovní email a na soukromý chodíte jen zřídka, tak doporučuji si ze soukromého e-mailu nastavit přesměrování na Váš pracovní email! A už se nestane, že se o daném výpisu nedozvíte.


Máte více osobních e-mailů?

Často se mně také stává, že klienti mají více osobních emailů a v různých smlouvách mají uvedené různé osobní emaily! Doporučuji vše sjednotit a u všech smluv mít uvedený stejný email!

Autor článku: Ing. Miroslav Pustelník, MBA, EFA

Co by Vás mohlo zajímat.

Lednový checklist 2023

Lednový checklist 2023

S každým novým rokem se opakuje mnoho věcí, které všem našim klientům doporučuji zkontrolovat, aktualizovat, revidovat, nahlásit, uplatnit či nárokovat. A abyste na nic nezapomněli, zasílám Vám náš aktualizovaný kontrolní seznam pro letošní rok: 1)  ...

číst více