Jak si rychle ověříte, že máte zaplacené všechny daně?

Lis 30, 2022Daně, Finanční plán

I digitalizace státní správy se posouvá kupředu do online prostředí. Což velmi kvituji, jelikož nyní máme všichni možnost, kdykoliv si sami ověřit, že máme zaplacené všechny daně a vyhnout se tak zbytečným výdajům ve formě penále!

A netýká se to jen podnikatelů! Ale v podstatě všech, co vlastní nemovitost. Mimo jiné termín splatnosti daně z nemovitých věcí je právě dnes 30.11.2022 (pro ty z Vás co nemáte zaplacenou celou daň již v květnu). Tato daň se platí každý rok, i když daňové přiznání se podává jen v 1. roce po nabytí.

Přehled o zaplacení nejen této daně, ale i daně silniční, daně z nabytí nemovitých věcí a daně z příjmů fyzických osob, dnes najdete na „ONLINE FINANČÍM ÚŘADU“, kdykoliv z pohodlí Vašeho domova. 

Co k tomu potřebujete?

• Především ověřenou bankovní identitu u jedné z bank, které Bank ID poskytují, nebo svoji osobní datovou schránku.

• Pak už stačí jít na: financnisprava.cz Online finanční úřad → přihlásit se přes svoji Identitu občana = Bankovní identitu.

A co všechno se tam dále dozvíte?

• Termíny splatnosti jednolivých daní, které se Vás týkají.

• Poslední pohyby na Vašich osobních daňových účtech.

• Informace ke všem písemnostem, které Vám finanční úřad zasílá a Vy jemu.

• Propojení s Vašimi firmami, pokud jste její oprávněnou osobou.

• Najdete zde formuláře pro podání daňového přiznání a spoustu dalších informací.

Pokud zjistíte, že máte dluh vůči finančnímu úřadu (nedoplatek, penále), tak si můžete sami vygenerovat předpis platby a tento dluh rovnou uhradit.

Doporučuji vyzkoušet 👍.

Autor článku: Ing. Miroslav Pustelník, MBA, EFA

Co by Vás mohlo zajímat.

Lednový checklist 2023

Lednový checklist 2023

S každým novým rokem se opakuje mnoho věcí, které všem našim klientům doporučuji zkontrolovat, aktualizovat, revidovat, nahlásit, uplatnit či nárokovat. A abyste na nic nezapomněli, zasílám Vám náš aktualizovaný kontrolní seznam pro letošní rok: 1)  ...

číst více
Režim paušální daně a investice?

Režim paušální daně a investice?

Dnešní tip je určený podnikatelům, resp. OSVČ, neplátcům DPH, kteří přemýšlí, zda pro rok 2023 využijí režim paušální daně a zároveň již investují, nebo se chystají s investováním začít. Rozhodnout se musíte do 10.1.2023, pokud to nestihnete, můžete vstoupit opět až...

číst více