5 důvodů, proč mít Edwarda!

Srp 24, 2022Investice, Finanční plán, Investice a spoření

Dnes bych Vám rád blíže představil Edwarda, který mění svět investování do srozumitelné podoby pro většinu klientů. Základním posláním Edwarda je ochrana bohatství jeho smysluplným investováním.

A kdo je to Edward?

Edward je digitální investiční platforma, která umožňuje finančním poradcům efektivně tvořit a spravovat investiční plány pro své klienty.

V čem je Edward tak výjimečný?

1. Umí propojit více osobních cílů do jednoho investičního plánu

Stanovení cílů, tedy kdy, za co a s jakou frekvencí své investované peníze budete chtít v budoucnu utratit je základním pilířem investičního plánu Edward, který je nutné si na začátku s poradcem vydefinovat.

Propojuje mezi sebou krátkodobé cíle (tedy peníze na udržení chodu domácnosti), střednědobé cíle (peníze na střednědobé rodinné rezervy) a dlouhodobé cíle (např. na čerpání vlastní renty).

2. Autopilot hlídá dodržování cílů za klienta

Po otevření investičního účtu, pak Edward již automaticky zajišťuje, aby jednotlivá portfolia klientů byla neustále v souladu s vybraným modelovým portfoliem, portfolia pravidelně rebalancuje a měnově zajišťuje. Zároveň vyhodnocuje blížící se cíle klienta a postupně přesouvá odpovídající částku do konzervativnějších nástrojů a nakonec vyplácí finanční prostředky na účet klienta. Automaticky generuje a realizuje všechny potřebné transakce s cennými papíry i měnami.


3. Široká diverzifikace mezi různými typy aktiv 

Široká diverzifikace je základem ochrany bohatství. Cílem široké diverzifikace je snížit riziko investice tím, že se peníze investují do různých typů aktiv, které reagují jinak na různé tržní situace, protože nikdy dopředu nevíme, co se v ekonomikách a na trzích stane. Díky Edwardovi tak klienti kromě klasických aktiv jako jsou akcie a dluhopisy, nakupují také zlato, protiinflační dluhopisy, nemovitosti, komodity a hotovost. 

Všechna portfolia jsou složena z nízkonákladových ETF fondů (ETF = Exchange Traded Fund = burzovně obchodované fondy), od největších světových správců a patří mezi ty nejlepší ve své kategorii.

4. Umí řešit likvidní rezervy

Edward má ve svém portfoliu také tzv. hotovostní účet, na kterém se prostředky vůbec neinvestují, jen jsou prostřednictvím české banky uloženy u ČNB. Aktuální roční výnos, který se pak klientům připíše je: 6,25% p.a.  

Všechny investované prostředky lze vybrat kdykoliv, ať už je máte v jakémkoliv portfoliu (výběr trvá zpravidla 7-14 dnů), nicméně investice se nastavují primárně podle stanovených cílů a délky investičního horizontu tak, aby se při výběru předešlo možným ztrátám.  

5. Umožňuje zainvestovat rezervy při poklesu trhu 

To je fakt pecka! V případě, že investujete větší částku najednou, tak doporučuji ji rozložit do několika měsíců až jednoho roku. Nicméně můžeme definovat, že pokud se trhy o nějaké % propadnou, tak se příslušná rezerva může investovat dříve a můžete tak využít aktuálního propadu na trzích. 

Zrovna tohoto poklesu využilo v posledních měsících desítky z našich klientů, když trhy výrazněji poklesly a Edward těmto klientům automaticky dokoupil akcie za tuto nižší cenu. Pokud byste chtěli o Edwardovi vědět více, zajděte na web, nebo se obraťte rovnou na mě. Edwarda rozhodně mohu všem doporučit. 

Autor článku: Ing. Miroslav Pustelník, MBA, EFA

Co by Vás mohlo zajímat.

Lednový checklist 2023

Lednový checklist 2023

S každým novým rokem se opakuje mnoho věcí, které všem našim klientům doporučuji zkontrolovat, aktualizovat, revidovat, nahlásit, uplatnit či nárokovat. A abyste na nic nezapomněli, zasílám Vám náš aktualizovaný kontrolní seznam pro letošní rok: 1)  ...

číst více
Režim paušální daně a investice?

Režim paušální daně a investice?

Dnešní tip je určený podnikatelům, resp. OSVČ, neplátcům DPH, kteří přemýšlí, zda pro rok 2023 využijí režim paušální daně a zároveň již investují, nebo se chystají s investováním začít. Rozhodnout se musíte do 10.1.2023, pokud to nestihnete, můžete vstoupit opět až...

číst více