Hypotéka a poslední šance na její výhodné refinancování!

Srp 11, 2021Hypotéky a refinancování

Dnešní tip je především pro ty, kteří už hypotéku na své bydlení mají. Následujících pár řádků Vám může v budoucnu ušetřit spoustu peněz na nezaplacených úrocích.

Nejdříve se ale podívejme na to, co se na úvěrovém trhu děje. Minulý pátek ČNB již podruhé ↑ zvýšila základní úrokovou sazbu (tzv. PRIBOR), od které se odvíjí mimo jiné i úrokové sazby u hypoték. Nyní je základní úroková sazba ve výši 0,75 %, ale ČNB má v plánu ji dále zvyšovat a cílí na „předcovidovou“ úroveň, kdy tato sazba činila 2,25 %. Někteří z Vás si možná ještě pamatují, že na začátku roku 2019 byla průměrná roční úroková sazba u hypoték na úrovni 3 %. A tyto sazby nás s velkou pravděpodobností v následujícím roce opět čekají.

Pokud tedy již hypotéku máte, je právě teď jedno z posledních období, kdy si můžete ještě výhodně zafixovat svoji hypotéku na dalších 7 – 10 let a vyhnout se tak riziku, že bance na úrocích zaplatíte výrazně více.

Důležité je zmínit také to, že v dnešní době je možné refinancovat u většiny bank bez jakýchkoliv sankcí, v podstatě zaplatíte pouze administrativní poplatek za celkové vyčíslení dluhu. Platí to pro hypotéky, které byly schváleny od prosince 2016, nebo po tomto datu již proběhlo výročí fixace u dříve schválených hypoték.

Pro koho je nyní REFINANCOVÁNÍ vhodné?

→ Pro Vás, máte-li: 

• u své současné hypotéky úrokovou sazbu > 2,5 % (bez ohledu na výročí fixace),

• u své současné hypotéky výročí fixace do 2 let (bez ohledu na to, jakou máte úrokovou sazbu).

Refinancováním si zafixujete úrokovou sazbu na dalších 7 a více let a nemusíte se strachovat tím, jak se bude úroková sazba vyvíjet.

JAK POSTUPOVAT?

→ Spojte se s námi (telefonicky, emailem) → po telefonu (či osobní schůzce) uděláme rychlou analýzu → vyhodnotíme možnosti, zda to má/nemá smysl a domluvíme se na dalších krocích tak, abychom pro Vás našli to nejvhodnější řešení.

Jak je na tom Vaše hypotéka, myslíte že můžete platit méně? Minimálně byste to měli zkontrolovat, a to co nejdříve, protože úrokové sazby v bankách se opravdu každý měsíc zvyšují.

Autor článku: Ing. Miroslav Pustelník, MBA, EFA

Co by Vás mohlo zajímat.