Máte připojištění GAP? Kdy se hodí?

Kvě 12, 2021Pojištění auta, Pojištění

Představte si krásný slunečný jarní den, koupíte si vysněné auto, připlatíte za natáčecí bi-xenony, zrcátka s hlídáním mrtvého úhlu, automatickou převodovku, dovnitř si necháte nainstalovat masážní kožené sedačky s odvětráváním, sportovní volant, nejmodernější audio systém a všechny možné i nemožné vychytávky, zaplatíte 1.000.000,- a jste HAPPY.

Po roce a půl Vám však Vašeho plechového miláčka někdo ukradne, máte havarijko včetně odcizení a říkáte si, jsem v pohodě, pojišťovna to zaplatí, koupím si nové, sice si nějakou tu chvíli počkám, než ho vyrobí, ale bude nové!

Konečně se ve Vaší emailové schránce objeví e-mail od “POJIŠŤOVNA”, ve kterém se dozvídáte, že ohodnotila Vašeho miláčka na 600.000,- Nevěřícně  zíráte na email v počítači a živě si vzpomínáte na fakturu, na které byla jednička a šest nul. Rozdíl 400.000,- téměř půl milionu. Některé z nás možná napadne, asi udělali chybu, to auto stálo milion, jiní jsou odvážnější a řeknou si, budu se soudit s POJIŠŤOVNOU, ale…. pojišťovna je v právu.

Ano, zapomněli jste na připojištění GAP, nebo jste o něm věděli, ale chtěli jste ušetřit na pojistce…. a je to tady, černý scénář se naplnil. A nemuselo dojít pouze k odcizení vozidla, stejně by pojišťovna postupovala v případě totální škody při havárii, i v případě plnění z pojišťovny viníka (tzn. pokud by Vás někdo naboural).

ŘEŠENÍ? Připojištění GAP, neboli garance pojistné částky. Kdyby náš nešťastník v příběhu nešetřil na pojistné smlouvě a toto připojištění si v havarijním pojištění sjednal, dostal by nyní od pojišťovny plnou pořizovací cenu vozidla, resp. pořizovací cenu – spoluúčast (jsou i pojišťovny, které v případě připojištění GAP spoluúčast neuplatňují).

Do kdy lze toto připojištění sjednat se v jednotlivých pojišťovnách liší, někde je to do stáří půl roku a někde do 3 let stáří vozidla. Stejně tak se liší podmínky jednotlivých pojišťoven ohledně délky trvání tohoto připojištění. Jedno je však zásadní, u nového vozidla NIKDY neváhejte a toto připojištění si VŽDY sjednejte, protože jeden nikdy neví.

A teď to důležité – kolik toto připojištění stojí? Budete se divit, ale u auta za milion si za připojištění GAP připlatíte jen cca 350,- měsíčně navíc. Samozřejmě záleží na konkrétním typu auta a také na Vašem bonusu.

A co Vy máte ve své pojistce připojištění GAP? A už jste někdy GAP u pojištění využili? Až si budete kupovat své další NOVÉ nebo i mírně ojeté AUTO, NEŠETŘETE NA POJISTCE!

Pokud kupujete auto, nebo jste právě obdrželi výroční dopis, neváhejte nás kontaktovat, naši specialisté to s Vámi rádi proberou.

Autor článku: Ing. Miroslav Pustelník, MBA

Co by Vás mohlo zajímat.

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Neuběhne týden, aby nám nevolal klient, že se stala pojistná událost a jak ji nahlásit na pojišťovnu? V dnešní době je asi nejjednodušší způsob online hlášení prostřednictvím webového rozhraní nebo aplikace dané pojišťovny. Považujeme to za vhodnější  způsob než...

číst více