Jak řešit odtah vozidla v zahraničí?

Čvn 15, 2022Pojištění auta, Pojištění

Mnozí z Vás vyjedou letos na svou dovolenou do zahraničí autem! Někdy jsme jen kousek za hranicemi, jindy i stovky kilometrů. A byť jste před cestou udělali kompletní kontrolu Vašeho vozidla, tak se může stát, že Vám Vaše vozidlo vypoví službu a jednoduše nepojede (žádná havárie).
A co máte dělat když jste např. 1000 km daleko od domova? Ta rada je jednoduchá: musíte volat na svoji pojišťovnu (telefon je vždy uveden na Vaší zelené kartě) a nejpozději tam zjistíte na co máte nárok v rámci plnění z asistenčních služeb. 

Nicméně, pokud nemáte rádi nemilá překvapení, ověřte si rozsah asistenčních služeb ještě PŘED CESTOU. Protože rozdíly v tom, co pojišťovna zaplatí/nezaplatí v konkrétní variantě jsou opravdu obrovské. 

Abychom Vám ušetřili mnoho času, zde najdete přehled rozsahu asistenčních služeb jednotlivých pojišťoven a sami si můžeme zjistit jak velký rozsah asistenčních služeb vlastně máte. 

Jen pro informaci, za odtah porouchaného vozidla do nejbližšího autorizovaného servisu Vám pojišťovna nemusí zaplatit vůbec nic, a nebo také úplně všechno, včetně převozu Vašeho vozidla zpět do ČR! 

Proto všem doporučuji při uzavírání pojištění vozidla, zamyslet se také nad tím, kam budu cestovat a podle toho vybrat rozsah asistenčních služeb, které budou u pojistky sjednány. 
A co když před cestou zjistíte, že Vaše limity asistenčních služeb nejsou dostatečné? Řešení existuje! Asistenční služby se dají rozšířit – pokud je to před samotnou cestou! 

V případě, že budete potřebovat poradit s Vaším pojištěním auta, neváhejte nás kontaktovat.

Přejeme Vám pohodovou dovolenou.

Autor článku: Ing. Miroslav Pustelník, MBA, EFA

Co by Vás mohlo zajímat.

Pozor na podpojištění!

Pozor na podpojištění!

V souvislosti s pojištěním majetku je potřeba dávat pozor na podpojištění. Zatímco u aut mají klienti tendenci jeho hodnotu navyšovat do nebeských výšin, co se týká nemovitostí, je trend spíše opačný → před pojišťovnou ceny stlačují dolů.  Co je tedy to...

číst více
Jak chytře na cestovní pojištění?

Jak chytře na cestovní pojištění?

Blíží se doba dovolených a mnoho z Vás v následujících týdnech vyrazí na cesty do zahraničí. A určitě byste neměli zapomenout, ještě před odjezdem, si sjednat cestovní pojištění, tzv. LVZ → léčebné výlohy v zahraničí. A dnešní tip bude jak na to! Cestovní pojištění...

číst více