Jak řešit odtah vozidla v zahraničí?

Čvn 15, 2022Pojištění auta, Pojištění

Mnozí z Vás vyjedou letos na svou dovolenou do zahraničí autem! Někdy jsme jen kousek za hranicemi, jindy i stovky kilometrů. A byť jste před cestou udělali kompletní kontrolu Vašeho vozidla, tak se může stát, že Vám Vaše vozidlo vypoví službu a jednoduše nepojede (žádná havárie).
A co máte dělat když jste např. 1000 km daleko od domova? Ta rada je jednoduchá: musíte volat na svoji pojišťovnu (telefon je vždy uveden na Vaší zelené kartě) a nejpozději tam zjistíte na co máte nárok v rámci plnění z asistenčních služeb. 

Nicméně, pokud nemáte rádi nemilá překvapení, ověřte si rozsah asistenčních služeb ještě PŘED CESTOU. Protože rozdíly v tom, co pojišťovna zaplatí/nezaplatí v konkrétní variantě jsou opravdu obrovské. 

Abychom Vám ušetřili mnoho času, zde najdete přehled rozsahu asistenčních služeb jednotlivých pojišťoven a sami si můžeme zjistit jak velký rozsah asistenčních služeb vlastně máte. 

Jen pro informaci, za odtah porouchaného vozidla do nejbližšího autorizovaného servisu Vám pojišťovna nemusí zaplatit vůbec nic, a nebo také úplně všechno, včetně převozu Vašeho vozidla zpět do ČR! 

Proto všem doporučuji při uzavírání pojištění vozidla, zamyslet se také nad tím, kam budu cestovat a podle toho vybrat rozsah asistenčních služeb, které budou u pojistky sjednány. 
A co když před cestou zjistíte, že Vaše limity asistenčních služeb nejsou dostatečné? Řešení existuje! Asistenční služby se dají rozšířit – pokud je to před samotnou cestou! 

V případě, že budete potřebovat poradit s Vaším pojištěním auta, neváhejte nás kontaktovat.

Přejeme Vám pohodovou dovolenou.

Autor článku: Ing. Miroslav Pustelník, MBA, EFA

Co by Vás mohlo zajímat.

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Neuběhne týden, aby nám nevolal klient, že se stala pojistná událost a jak ji nahlásit na pojišťovnu? V dnešní době je asi nejjednodušší způsob online hlášení prostřednictvím webového rozhraní nebo aplikace dané pojišťovny. Považujeme to za vhodnější  způsob než...

číst více