Asistenční služby vs. lovci nehod

Dub 6, 2022Pojištění auta, Pojištění

Většina z nás používá každý den k přepravě auto. Ví, že má zákonnou povinnost mít uzavřené povinné ručení a tuší, že v rámci povinného ručení má i nějaké asistenční služby. Kdo a jak často je využívá už je otázka jiná. 

Rozsah asistenčních služeb a jejich cena se liší napříč pojišťovnami a napříč jednotlivými balíčky asistenčních služeb.

Co obvykle umí? Asistenční služby se zpravidla postarají o nepojízdné auto, poskytnou náhradní vozidlo, dovezou palivo nebo pomůžou s vyproštěním, popř. zajistí hotel nebo také pomoc v případě ztráty klíčů. 

Na co si dát pozor při jejich výběru?

  • zda se asistence vztahuje i na poruchu vozidla
  • do kolika kilometrů AS auto odtáhne a kam
  • zda platí i samotnou službu nebo pouze řeší její zprostředkování 
  • na jak dlouho zprostředkuje a uhradí práci mechanika
  • zda zajistí a zaplatí vyproštění vozidla
  • zda zapůjčí náhradní auto

Územní rozsah asistenčních služeb

Asistenční služby mají zpravidla jiný rozsah v ČR a v zahraničí. Vzhledem k tomu, že v základu jsou sjednány k povinnému ručení, jsou platné na území států, které jsou uvedeny na zelené (v dnešní době bílé) kartě. 


Co dělat, když potřebujete využít asistenční služby?

Volejte asistenční linku své pojišťovny, popř. linku pomoci řidičům 1224. Telefonní kontakt naleznete na své zelené (bílé) kartě v pravé části. My doporučujeme našim klientům mít zelenou kartu vyfocenou také v mobilu, včetně uloženého telefonního čísla a čísla smlouvy.  


Asistenční služby rozhodně nevybírejte podle ceny 

Většina řidičů se spokojí se základním rozsahem asistenčních služeb a více neřeší. Nicméně ani rozšířené asistenční služby nezruinují ani Vás, ani Vaši peněženku, jejich bezlimitní rozsah stojí v průměru 90,- korun měsíčně, což je v dnešní době opravdu zanedbatelná částka. Je třeba si uvědomit, že jedna nehoda nebo porucha může být mnohonásobně dražší než připojištění nadstandardních služeb.

? Tip na závěr: POZOR na lovce nehod 

Pokud na místo dopravní nehody přijede asistenční služba dříve, než stihnete vůbec někam zavolat, zachovejte klid a chladnou hlavu. Ve většině případů se totiž jedná o “lovce nehod”, kteří spoléhají na to, že jste pod tlakem emocí a nevíte, jak danou situaci řešit. Tudíž podepíšete cokoli, jen abyste měli vše rychle vyřešené. S díky jejich služby odmítněte a volejte svoji asistenční linku (telefonní číslo máte uložené) a s těmi se domluvte na dalším postupu. Pokud byste totiž využili služby lovců nehod, mohlo by se Vám to pěkně prodražit.

Přehled telefonních čísel: 

Pojišťovna Pojištění majetku
Allianz pojišťovna 241170000
Česká podnikatelská pojišťovna 266799779
ČSOB pojišťovna 466 100777
DIRECT pojišťovna 291291291
Generali česká pojišťovna 241114114
Kooperativa pojišťovna 957105105
PIllow pojišťovna 251032862
Slavia pojišťovna 255790260
UNIQA pojišťovna 272101020
Telefonní čísla asistenční služby – pojištění aut

Autor článku: Ing. Miroslav Pustelník, MBA, EFA

Co by Vás mohlo zajímat.

Jak nahlásit pojistnou událost?

Jak nahlásit pojistnou událost?

Neuběhne týden, aby nám nevolal klient, že se stala pojistná událost a jak ji nahlásit na pojišťovnu? V dnešní době je asi nejjednodušší způsob online hlášení prostřednictvím webového rozhraní nebo aplikace dané pojišťovny. Považujeme to za vhodnější  způsob než...

číst více